Applicant
An applicant in a court hearing.
NameDateDocuments
Louise Ann Battye and Richard John Harries
Geoff Barton
Guyal Ambulya, Guyal Muynmin, Budal Labanga, Murrungun Balaganda, Mambaliya Ngubayin and Mambaliya Wungurrindjirr Groups
Wubalawun Group And The Badpa (Daly Waters) Group
Mamu People
Jalalabayn Group
The Jalalabayn Group, the Beregumayin Group and the Bobobinnga Group
Jalalabayn Group
Brenda Smirke and others on behalf of the Jurruru People
Jalalabayn Group
Gregory Noel Vicary Sherwin
Brian Sidney Betts, Jill Elizabeth Betts and Brian John Betts
Michael Gibson and Marie Therese Gibson
April Peter and others
Benjamin McDinny and others
James Saltner and others on their own behalf and on behalf of the Djaku-nde and Jangerie Jangerie Peoples
David Noel Weber
Kuruma Marthudunera People
Victor Barunga, Heather Umbagai, Kenny Oobagooma, Janet Oobagooma, Donny Woolagoodja, Nelson Barunga and Fredmund Oobagooma
Alan Young on behalf of the Ngapurrpinkakujarra Group, the Yingwunarri Group, the Liwi Group, the Luwaja Group, the Nirrina Group and the Beregumayin-Ngarrajanaggu Group
The Nirrina group, the Yingawunarri group, the Purrurruka group, the Yilyilmarri group and the Billinara group
The Ngapurrpinkakujarra group, the Narrwan group, the Walanypirri group, the Yingawunarri group, the Purrurruka group, the Yilyilyimarri group, the Japuwuny-Wijina group, the Bilnara group, the Wampana group
First Peoples of the River Murray & Mallee Region
The Ngapurrpinkakujarra group, the Narrwan group, the Walanypirri group, the Yingawunarri group, the Narlwan group
Bunuba People
Mirtartu, Warupunju, Arrawajin and Tijampara Landholding Groups
Gordon Charles Easton and Eileen Jean Easton
Ngapurrpinkakujarra Group, the Yingawunari Group, the Narlwan Group, the Luwaja Group, the Tururrutpa Group, the Beregumayin-Ngarrajanaggu Group
Hughie Tjamie and Keith Minungka on behald of the Eringa No 3 Native Title Claim Group
Warranangku Group
Mark Lockyer, Neil Finlay, Jack Alexander and Gloria Lockyer on their own behalf as Registered Native Title Claimant and on behalf of the the Kuruma Marthudunera People
Gladstone Ports Corporation Limited
Burdal Jilajaja, Burdal Kamanja, Burdal Mingkanyi, Burdal Marrgarani, Guyal Manaburru, Guyal Dumnyungatanyana, Guyal Wandanya, Murrungun Baluganda, Mambaliya Ngubayin/Binda, Mambaliya Nangkuya Estate Groups
Ngapurrpinkakujarra group, the Yingawunarri group, the Purrurruka group
Simon Frank
Brian Richard O'Connell
Kurungal people
Nelson Hogan
Wendy Roper & others for and on behalf of the Rrumburriya Borroloola Group
Corina Jadai
Daniel Walbidi
Birriliburu People
Donald Moko
Rrumburriya Mararabarna estate group
Janice Bullen
Muuki Taylor
Meridoo Walbidi
Stanley Warrie & others on behalf of the Yindjibarndi People
Robin Johns (ON BEHALF OF THE JALALABAYN GROUP)
SMILER LARGUT (ON BEHALF OF THE LIWAJA GROUP AND THE BADPA (DALY WATERS) GROUP)
Waka Taylor
Vincent Coulthard and others
John Charles Keane
Tony Green and others
William Charles Bates and others on behalf of the Barkandji Traditional Owners
Shane William Joseph Warner and Peta Warner
Randal Kenneth Newsham
Matthew Donald Parkinson
Billy Ellis JNR
Johnson Chippendale and others on behalf of the Wuthathi People #2
SMILER LARGUT (ON BEHALF OF THE LIWAJA GROUP)
Russell Coulthard and Alwyn Hamilton McKenzie
John Ashburton and others on behalf of the Puutu Kunti Kurrama People and the Pinikura People
Beregumayin Group
Liwaja Group
Mark Wallace and others on behalf of the Boonthamurra People
Wuyaliya Warrgi estate group
Phillip Wallis and others on behalf of the Wuthathi, Kuuku Ya'u and Northern Kaanju People

Was this useful? Click here to fill in the ATNS survey